+370 616 23408

Verslo plano santrauka – kaip sudominti skaitytoją

Verslo plano santrauka – tai pirmoji verslo plano dalis. Joje skaitytojas turi rasti svarbiausius verslo plano aspektus. Santrauka turi sudominti potencialų investuotoją ar verslo partnerį ir įtikinti jį perskaityti visą verslo planą.  Dėl šios priežasties tai yra labai svarbi verslo plano dalis. Planas verslui komanda dalinasi patarimais, kurie padės paruošti gerą verslo plano santrauką:

• Nors tai yra pirmoji verslo plano dalis, rekomenduojamą ją rašyti paskutinę išdėstant pagrindines kitų verslo plano dalių išvadas.

• Verslo plano santraukos apimtis paprastai yra 1-2 puslapiai, todėl kalbėkite trumpai ir aiškiai.

• Santraukoje turėtų būti pristatytas verslo plano tikslas,  įmonės veikla, akcininkų struktūra ir pagrindiniai vadovai, rinkos vystymosi tendencijos, produkto ar paslaugos išskirtinumas lyginant su konkurentais, biudžetas ir finansų prognozių išvados.

• Rašydami verslo plano santrauką galvokite apie skaitytoją – akcentuokite labiausiai skaitytoją dominančius dalykus. Jei ieškote investuotojo, nurodykite kokios investicijų grąžos galima tikėtis investavus į Jūsų įmonę. Jei kreipiatės į banką dėl paskolos, įrodykite, kad Jūsų įmonė bus pajėgi laiku įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus.